Prahou plnou strašidel 2024

Prahou plnou strašidel je orientační závod, kde závodníci hledají pražská strašidla.

Jak?

Hlavně rychle a co nejvíc. To je ta základní podmínka úspěchu. Každá soutěžní hlídka dostane na začátku informace o místech, kde se nacházejí strašidla. Jenže ne jen tak – zašifrované! Když se závodníkům podaří šifry vyluštit, dozví se přesné názvy ulic. Pak je potřeba vzít do ruky mapu a snažit se tahle místa navštívit.

Kdo?

Závodu hlídek oddílů se mohou zúčastnit skupinky z organizovaných dětských oddílů (ne nutně pouze skauti). Dětské kategorie jsou do 17 let, a nejnižší kategorie pro nejmenší umožňuje doprovod starší osoby. Závodu se obvykle účastní především skautské a jiné dětské oddíly.

S sebou?

Tužku, lodní deník, blok (papír), hodinky, peníze na startovné; doporučujeme mapu Prahy, čelovku, svačinu a čaj v malé termosce.